Fotowoltaika Warszawa

W celu poprawy jakości środowiska naturalnego państwa nakłaniają mieszkańców, poprzez różne dofinansowania, do zachowań na rzecz ekologii. Wzrost świadomości społecznej w tym temacie oraz podniesienie cen prądu spowodowały zwiększenie zainteresowania odnawialnymi źródłami energii (OZE). Trzecim co do wielkości źródłem OZE jest Słońce. Jak wybrać najlepsze usługi?

Przetwarzanie światła w prąd

Fotowoltaika to zamiana światła słonecznego na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne są zbudowane z ogniw, a te z kolei z półprzewodników (np. krzemu), które w wyniku czynników takich jak temperatura i promieniowanie słoneczne przewodzą ładunek elektryczny. Falownik (inaczej inwerter) przekształca tą energię w prąd zamienny.

Wspomnianą wcześniej korzyścią z poosiadania modułów będzie sprawa dbania o otoczenie. Korzystanie z alternatywnych źródeł energii nie obciąża środowiska naturalnego, ponieważ energia z paliw kopalnych ma mniejszy udział w rynku. Takie panele praktycznie nie zajmują miejsca (jeżeli umieścimy je na dachu), a pomagają nam obniżyć ceny za prąd. Ważnym aspektem przy rozważaniu takiego projektu jest kwestia przeróżnych dofinansowań.

Wsparcie dla pozytywnych zachowań

Jednak, żeby dostać dotacje należy spełnić określone warunki, co stawia niektóre osoby w lepszej sytuacji, niż inne. Fotowoltaika Warszawa zapewnia ciekawa ofertę.
Dzięki programowi, który wszedł w życie z początkiem września ubiegłego roku, ludność z tego miasta może uzyskać do 15 000zł na instalację PV.
Większą pulę dostaną osoby, które łączą to z wymianą ogrzewania na elektryczne bądź pompę ciepła. Mieszkańcy stolicy płacą więcej za fakt mieszkania w tak rozbudowanej metropolii, dlatego możliwość obniżenia rachunków może ich zainteresować. Dodatkowo – w tak dużym zagęszczeniu ludności poziom smogu jest ogromny, więc każda próba przeciwdziałania temu jest warta przeanalizowania.

Istnieją także inne programy, które mogą pomóc ludziom, decydującym się na instalację paneli fotowoltaicznych, należą do nich:
– Program Mój Prąd – jest to jednorazowa dopłata do 50% kwoty inwestycji w moduły.
– Program Czyste Powietrze – warunkiem wymaganym do skorzystania z niego jest wymiana starego pieca na nowy lub zakup i montaż nowego, ekologicznego źródła ciepła. Jest realizowany w formie dotacji lub pożyczki, przy czym maksymalny poniesiony koszt projektu musi być niższy, niż 53 tys. zł.
– Ulga Termomodernizacyjna – od początku 2019 roku każda osoba, która poniosła koszty związane z inwestycją termomodernizacyjną może odliczyć od dochodu kwotę na to przeznaczoną. Przy czym maksymalny koszt inwestycji to 53 tys. zł. Skorzystać z niej mogą jedynie właściciele domów jednorodzinnych wybudowanych przed styczniem 2019 roku.

Czym się kierować podczas wyboru współpracy z firma w realizacji projektu PV?

Podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej konieczne jest wyliczenie maksymalnego wykorzystania mocy przez nasze gospodarstwo domowe. Parametry PV dobieramy na podstawie rachunków energetycznych za ostatni rok lub miesiące. Przydatne jest dodanie do obliczeń zapotrzebowania na prąd przez sprzęty, które planujemy zakupić w najbliższej przyszłości. W przypadku, gdy budujemy dom, moc naszej instalacji musi zostać oszacowana na podstawie liczby domowników oraz ilości i rodzaju urządzeń. Posiadając oprzyrządowanie fotowoltaiczne możemy spotkać się ze zjawiskiem net-meteringu, które oznacza, że możemy wykorzystać 70% lub 80% nadprodukowanego prądu w okresie, gdy wytwarzamy go za mało. Za niskiej mocy instalacje nie pokrywają całego zapotrzebowania na energię, konieczna jest wtedy rozbudowa lub pobieranie zapotrzebowania z sieci energetycznej. Niewykorzystanie nadmiaru prądu elektrycznego jest problemem i wynika z posiadania aparatury o za dużej mocy. Takie panele spłacamy dłużej, a ich praca nie jest w pełni wykorzystywana, przez co marnujemy ich potencjał.

Gdy mamy ustaloną wielkość naszej instalacji przyda nam się firma, która wykona dla nas realizację tego projektu. Wybór odpowiedniego przedsiębiorstwa jest kluczowe dla najefektywniejszego skorzystania z naszego dofinansowania jak i wpływa na jakość modułów, które mają nam służyć latami. Przy doborze organizacji warto zwrócić uwagę na:
– rozbudowanie logistyczne – należy wybrać zakład, który bierze udział w dystrybucji, a nie jedynie montażu paneli;
– renoma firmy – dobrze jest zasięgnąć opinii na temat danego przedsiębiorstwa, w celu upewnienia się o jego pozytywnej opinii wśród klientów;
– doświadczenie – wieloletni staż na rynku zapewnia o jakości usług;
– jakość materiałów – wykorzystanie elementów wysokiego standardu zagwarantuje nam trwałość instalacji;
– wykwalifikowana kadra – zaufani pracownicy dają poczucie rzetelnie wykonanej usługi, wynikające z ich wieloletniego doświadczenia;
– cena – niskie koszty prac powinny być alarmujące, gdyż mogą świadczyć o zaniżonych standardach firmy;
– kompleksowość usługi – współpraca przedsiębiorstwa z bankiem może przyczynić się do uzyskania niższego oprocentowania kredytu;
– gwarancja – zakres i czas trwania czynności serwisowo-gwarancyjnych jest istotny przy wieloletnim użytkowaniu PV;
– indywidualne podejście do klienta – budowanie relacji poprzez spersonalizowaną ofertę oraz zapewnienie całodobowego wsparcia w obsłudze i pomoc w rozliczaniu się z zakładem energetycznym wzbudza zaufanie wśród klientów.

Alternatywne źródła energii są coraz powszechniejsze za sprawą różnych dofinansowań.
Fotowoltaika jest jednym za sposobów, by pomóc środowisku oraz budżetowi gospodarstw domowych i firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *