lekarz online

Dbanie o swoje zdrowie jest nieodłącznym elementem świadomego zdrowego stylu życia. W ten sposób możemy mieć pod kontrolą nasz organizm, a w razie ewentualnych dolegliwości – reagować.

Tego typu podejście wiąże się z regularnymi wizytami u lekarzy specjalistów. Warto zatem pokonać swój lęk i niechęć do badań i konsultacji lekarskich, a w razie konieczności natychmiast umawiać się na wizyty. Co ważne, obecnie nie musimy nawet wychodzić z domu, aby odbyć takie spotkanie, wystarczy tylko, że skorzystamy z pomocy lekarza online. Dowiedz się, jak to zrobić!

Jak wygląda wizyta u lekarza online?

Systematyczne wizyty u lekarzy to ostatnia rzecz z jakiej należy rezygnować, niezależnie od sytuacji. Musimy pamiętać, że to jedyny i najlepszy sposób, żeby mieć pod kontrolą swoje ciało i móc reagować w momencie, kiedy domaga się ono jakiekolwiek pomocy.

Jeszcze jakiś czas temu spotkanie z lekarzem głównie odbywało się w gabinecie, a w wielu przypadkach związane było ono także z długim czekaniem w poczekalni. Obecnie, okoliczności zmusiły nas do tego, żeby nieco zmienić wiele rzeczy, w tym także kwestie związane z medycyną. Teraz bez jakichkolwiek przeszkód możemy na przykład skorzystać z pomocy lekarza online. Co warto wiedzieć o takiej wizycie?

 • Przede wszystkim umawiamy się na nią telefonicznie lub przez internetowy system rezerwacyjny w najbardziej dogodnym dla nas terminie.
 • W ten sposób możemy zapisywać się na konsultacje lekarskie, jak i na badania laboratoryjne (warto wysłać skan skierowania oraz dokonać za nie płatności przez internet).
 • Wizyty odbywają się za pośrednictwem komunikatorów – maila, Skype lub telefonu, dzięki czemu nie musimy wychodzić z domu, aby skonsultować się z wybranym specjalistą.
 • W ten sposób możemy opowiedzieć lekarzowi o niepokojących objawach, przyjmowanych lekach, wynikach ostatnich badań itp.
 • Tego typu wizyty nie wymagają długiego oczekiwania na kontakt z lekarzem. Zwykle na rozmowę wystarczy poczekać kilka dni.

Kiedy warto udać się do lekarza online?

Wizyty u lekarza nie należy odkładać na później. Im szybciej skontaktujemy się ze specjalistą, tym szybciej będziemy mogli podjąć konkretne pro-zdrowotne działania. Nawet w obecnej sytuacji kontakt z lekarzem jest niezwykle ważny i możemy się do niego zapisać online (np. na https://melissamed.pl/lekarze-online/). W jakich sytuacjach warto to zrobić?

 • Jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek problemy zdrowotne lub będziemy czuli, że w naszym organizmie zaczyna rozwijać się choroba.
 • Gdy pojawi się nawracający i uciążliwy ból jakiekolwiek części ciała.
 • Gdy zaobserwujemy pierwsze objawy alergii.
 • Gdy niezbędna będzie kontynuacja leczenia lub przepisanie leków na receptę.
 • Gdy będziemy chcieli omówić wyniki badań laboratoryjnych.
 • Lub gdy będziemy potrzebować zwolnienia lekarskiego ze względu na stan zdrowia.

Nowy wymiar medycyny i coraz bardziej popularne teleporady specjalistów pozwalają wielu osobom zadbać o swoje zdrowie w najlepszy z możliwych sposobów i co najważniejsze – odbywa się to bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki temu nie musimy tracić kontroli nad naszym organizmem. Lecz możemy jeszcze dokładniej o niego dbać, niezależnie od sytuacji czy miejsca, w jakim się znaleźliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *