Łóżka

Sypialnia to miejsce, które ma służyć wypoczynkowi, relaksacji i wyciszeniu. To prywatna oaza spokoju, która powinna zostać urządzona w taki sposób, by te czynności umożliwić. Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez wygodnego łóżka. Powinno być ono wygodne, przestronne i dopasowane do naszych potrzeb. Mebel ten często gra główną rolę w pomieszczeniu. Ale czy takie ustawienie sprawdzi się według zasad feng shui? Feng shui — nazwa ta pochodzi od słów „wiatr” i „woda”. Oznaczając chińską sztukę aranżacji wnętrz domów, liczącą nawet tysiące lat.

Łóżko do sypialni

Urządzając sypialnię według zasad feng shui, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktów umieszczanych w sypialni oraz materiały, z jakich poszczególne przedmioty czy też meble zostały wykonane.
Łóżko musi być nowe – według chińskiego zwyczaju, mebel ten powinien być także wykonany z naturalnych materiałów – między innymi drewna oraz tkanin pochodzenia naturalnego. To właśnie takie wykonanie pozytywnie wpływa na wysoką jakość snu.
Zasada feng shui mówi o zjawisku magazynowania energii w łóżkach, zatem modele zabytkowe, dziedziczone czy też „z drugiej ręki” nie wchodzą w grę.

Łóżka z dodatkowymi szufladami pod materacem czy pojemnikami na pościel nie są zgodne z chińską zasadą. Według filozofii mogą w tym miejscu gromadzić się nasze problemy, a także zła energia wydzielana podczas snu.
W tym przypadku najlepiej sprawdzą się łóżka na wysokich, drewnianych nóżkach, które jednocześnie ułatwiają nam zachowanie czystości oraz dodają lekkości wnętrzu. Warto zwrócić uwagę także na kształty łóżka – należy omijać modele posiadające ostre kanty. W tym przypadku należy zdecydować się na łagodne formy i delikatne kształty.
Wypoczynek jest bardzo ważny, dlatego materac powinieneś dopasować do łóżka według własnych upodobań – zarówno pod względem komfortu, jak i estetyki.

sypialnia

Aranżacja sypialni

Miejsce w którym stanie łóżko w sypialni, również ma kluczowe znacznie. Nie powinno ono być umieszczone pośrodku pomieszczenia, jako mebel wolnostojący. Wezgłowie łóżka powinno przylegać bezpośrednio do ściany, umożliwiając swobodny dostęp jego użytkownikom. Nie należy ustawiać łóżka dłuższym bokiem przyległym do ściany bądź okna. Zanóżek łóżka nie powinien znajdować się tuż naprzeciwko drzwi – według zasad feng shui zakłóca to spokój i zaburza sen.
Jeśli nie wiesz, jak umieścić łóżko w sypialni musisz pamiętać, że energia w tym pomieszczeniu ma swobodnie opływać mebel, i to z trzech stron, pozwalając na szybszą regenerację organizmu.

Dodatki w sypialni według feng shui

Czym byłaby sypialnia bez dodatków i dekoracji? Jeśli więc lubimy kwiaty, tekstylia czy dodatkowe oświetlenie, zachowajmy umiar.
Nie wieszaj zbędnych przedmiotów nad łóżkiem – Chińczycy twierdzą, że wzbudza to niepokój i obawy.
Zrezygnuj całkowicie z wszelkich urządzeń elektronicznych w sypialni – telewizor, radio czy konsola nie są mile widziane w sypialni. Nie tylko rozpraszają, ale i utrudniają wypoczynek.
Nie zapominajmy również o lustrze. Ich nadmiar bądź nieodpowiednie rozmieszczenie wprowadza chaos w przepływie energii, a u domowników wywołuje uczucie rozdrażnienia i zdenerwowania.
Dzięki zasadom feng shui możemy wpływać na wszystkie sfery naszego życia: miłość, zdrowie, karierę, harmonię, bogactwo czy też powodzenie w codziennym życiu. Jak wiadomo dom czy też mieszkanie są odzwierciedleniem naszej duszy. Zatem jak je urządzisz i zorganizujesz, zależy od Ciebie. Wnętrze im bardziej uporządkowanie i harmonijnie, tym lepiej dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *