Medycyna estetyczna we Wrocławiu

 

Nie ma na świcie osoby, która jest idealna. Każdy z nas posiada pewne niedoskonałości na swoim ciele. Wiele osób cierpi z tego powodu na różnorakie kompleksy, a najbardziej na nie narażone są kobiety. Z pomocą dla takich osób przychodzi zdecydowanie medycyna estetyczna. Czym ona tak naprawdę jest i jakie zabiegi możemy w jej ramach wykonać?

Jaki zabiegi stosowane są w tej dziedzinie piękna?

Medycyna estetyczna i zabiegi wchodzące w jej skład znajdują swoje miejsce między chirurgią plastyczną, a zabiegami kosmetycznymi. Dotyczy ona głębszych warstw skóry i z zachowaniem bezpieczeństwa oraz zdrowia poprawia naszą urodę, np. skórę czy sylwetkę. Dzisiaj szacuje się, że rocznie wykonuje się około 20 milionów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Dawniej była popularna głównie wśród aktorów i celebrytów, dzisiaj natomiast jest o wiele bardziej powszechna w stosowaniu.
Same techniki używane w gabinetach ulegają z roku na rok rozwojowi. Obecnie np. wykorzystywane są jako elementy wykonawcze światło oraz laser. Nie ingeruje dzięki temu się aż tak dogłębnie w nasze ciało jak w wypadku chirurgii plastycznej. Przykładowe zabiegi z medycyny estetycznej to na przykład :

1. Modelowanie naszego ciała oraz zabiegi usuwania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej
2. Zabiegi skupiające się na skórze i poprawa jej stanu. Poprawie ulegają również kolor skóry oraz jej napięcie ( usuwanie i maskowanie zmarszczek )
3. Zabiegi polegające na usuwaniu oznak starzenia się
4. Zabiegi, które usuwają różnego rodzaju znamiona i plamy na ciele powstałe od urodzenia lub na wskutek wypadków lub oparzeń
5. Zabiegi skupiające się na ogólnej poprawie sylwetki spowodowanej na przykład wypadkiem, ciążą lub przebyta chorobą
6. Zabiegi, które są po prostu wykonywane jako akcje profilaktyczne dla naszego ciała. Jest to na przykład zamykanie naczynek lub poprawa wyglądu naszej skóry
7. Zabiegi laserem, który wygładza i odmładza wygląd naszej skóry
8. Masaże każdej części naszego ciała
9. Wypełnienia doliny łez oraz kości policzkowych
10. Redukcja oraz usunięcia przebarwień po słonecznych na naszej skórze powstałych poprzez niewłaściwe opalanie lub korzystanie z solarium
11. Zabiegi polegające na odmładzaniu skóry twarzy, stóp oraz dłoni
12. Zabiegi polegające na usunięciu brodawek, tatuaży oraz innych znamion, które posiadamy od urodzenia lub w wyniku wypadku

Najbardziej popularne.

Jednym z najbardziej popularnych oraz coraz szerzej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej jest wstrzykiwanie botoksu w celu usunięcia zmarszczek i zwiększenia napięcia skóry na naszej twarzy.
Potrafi on usunąć następujące niedoskonałości : bruzdy nosowo – wargowe , kurze łapki, zmarszczki mimiczne na czole, zmiany po trądzikowe, nierówności, asymetria warg. Cały zabieg trwa około 30 minut i przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym. Cena w zależności od ilości wstrzykiwanego botoksu to od 550 złotych w górę, ceny są różne i w naszym rankingu, pod kątem ceny i jakości najlepiej sprawdziła się ogólnie jako branża lokalna to medycyna estetyczna we Wrocławiu.

Innym bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Jest on wykonywany kiedy chcemy: odzyskać utraconą wcześniej sprężystość skóry, poprawić kształt i kontur twarzy, powiększyć swoje usta, poprawić wygląd policzków nosa oraz bruzd nosowych. Kwas hialuronowy jest w postaci żelu dzięki czemu bardzo dobrze wypełnia zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry. Koszt takiego zabiegu to około 1300 złotych, a czas trwania to około 30 minut, podczas których dostajemy miejscowe znieczulenie. Taki zabieg możemy wykonać maksymalnie dwa razy do roku.

Tym artykułem chcieliśmy Państwu przybliżyć temat  branży medycznej związanej z udoskonalaniem piękna, a w razie pytań najlepiej kierować je bezpośrednio do specjalistów w tej dziedzinie i jeszcze raz polecamy specjalistów z Wrocławia, a dokładnie z Medeste Clinic, bo bardzo chętnie udzielali nam informacji na tematy swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *