Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy

 

Problemy estetyczno-ginekologiczne wbrew pozorom nie są u kobiet rzadkością. Do najczęściej występujących należą przerost warg sromowych oraz ich asymetria. Wygląd naszych okolic intymnych zmienia się też po porodzie, w wyniku nacięć, pęknięć i szycia. Nie wszystkie pacjentki mają tyle szczęścia, by móc powiedzieć, że te doświadczenia nie wpłynęły negatywnie na ich samoakceptację. Często zdarza się, że to, jak postrzegamy wygląd naszych warg sromowych oraz kondycję pochwy, rzutuje na nasze poczucie atrakcyjności i pewność siebie. Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej są dostępne zabiegi, które pomagają nam w szybki i bezbolesny sposób uporać się z tymi trudnościami.

Plastyka warg sromowych – co to jest?

Zabieg plastyki warg sromowych jest uniwersalną metodą rewitalizacji okolic intymnych. Korzystają z niego zarówno kobiety dojrzałe, które chcą odzyskać młodzieńczą świeżość i jędrność, jak i pacjentki młodsze, pragnące odwrócić efekty uboczne ciąży i porodu. Przyczyny, dla których Panie decydują się na zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, są bardzo różnorodne. Z jednej strony jest to oczywiście chęć poprawienia wyglądu miejsc intymnych, jednak równie dużą grupę pacjentek stanowią te, które zgłaszają się do lekarza z dolegliwościami. Do tych ostatnich należą:

  • nietrzymanie moczu,
  • częste infekcje okolic intymnych,
  • suchość pochwy,
  • luźność pochwy.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy plastyka warg sromowych, czyli labioplastyka, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Profesjonalne podejście zatrudnionych tu lekarzy sprawia, że pacjentki są wyjątkowo zadowolone z jakości naszych terapii i polecają je sobie nawzajem. Pierwszym etapem każdej procedury medycznej jest w  naszej klinice wywiad medyczny. W tym czasie omawiany jest zakres i przebieg planowanego zabiegu, a także jego oczekiwane rezultaty. Wyjaśniane są również wszelkie wątpliwości pacjentki, a na jej pytania zostają udzielone wyczerpujące odpowiedzi. Ta faza przygotowania do zabiegu obejmuje również wybór najodpowiedniejszej metody terapeutycznej oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Do tych ostatnich należą:

  • ciąża,
  • nowotwór,
  • miesiączka,
  • epilepsja,
  • infekcje okolic intymnych.

Lekarze medycyny estetycznej dbają o zapewnienie pacjentkom najwyższego możliwego komfortu, zarówno podczas wywiadu medycznego, jak i samego zabiegu. Większość procedur medycznych z zakresu ginekologii estetycznej jest przeprowadzana przy użyciu znieczulenia miejscowego lub ogólnego.

Plastyka warg sromowych – metody terapii

Tradycyjna chirurgia plastyczna pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów terapii ginekologiczno-estetycznej. Jest jednak obarczona koniecznością odbycia przez pacjentkę długiej i nieprzyjemnej rekonwalescencji, a także ryzykiem powikłań. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zdecydowanie mniej inwazyjne, ponieważ wykorzystują innowacyjne sprzęty, oparte na nowoczesnej technologii.

Plastyka warg sromowych może być wykonana na kilka sposobów. Jednym z nich jest wypełnienie okolic intymnych przy pomocy tkanki tłuszczowej pobranej uprzednio od pacjentki. Miejscem pobrania są najczęściej okolice brzucha lub pośladków, a zabieg tego typu jest zwykle zabiegiem łączonym: labioplastyki i liposukcji. Pobrany materiał zostaje oczyszczony metodą filtracji oraz wprowadzony do warg sromowych za pomocą cienkiej kaniuli. Ponieważ tkanka tłuszczowa stanowi bogate źródło komórek macierzystych, w krótkim czasie po zabiegu obserwujemy nie tylko zmianę kształtu i objętości okolic intymnych, ale także wyraźną rewitalizację krocza u pacjentki.

Drugi sposób na szybkie i mało inwazyjne wykonanie plastyki warg sromowych, to zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych (RF). W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy należą do nich Pelleve oraz radiofrekwencja Attiva. Te procedury medyczne są szczególnie polecane kobietom po porodzie, w celu rewitalizacji krocza, ale także spłycenia blizn i rozstępów.

Dużą popularnością wśród pacjentek ginekologicznych cieszy się również laseroterapia. W gabinetach Bieńkowscy Clinic labioplastyka tego typu jest przeprowadzana przy użyciu innowacyjnego lasera frakcyjnego MonaLisa Touch. Urządzenie pomaga przywrócić okolicom intymnym młody wygląd, ale również wyrównać pH pochwy do naturalnego poziomu. Efekty zabiegu są widoczne już po dwóch tygodniach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *