Poduszki ortopedyczne

Praca w jednej pozycji, długotrwała praca w pozycji siedzącej, praca ponad siły, możliwości, brak czasu na odpoczynek, na sen, przemęczenie to elementy, które powodują pogorszenie jakości funkcjonowania kręgosłupa. Można w tej sytuacji stosować różne środki przeciwbólowe, maści jak również i korzystać z różnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Jednakże można z powodzeniem zapobiegać temu zjawisku zanim ono nastąpi. Właściwą profilaktyką na pewno jest zastosowanie specjalistycznych poduszek ortopedycznych.

Czym są poduszki ortopedyczne?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć na pytanie, czym są owe poduszki ortopedyczne i czym się one różnią od tych zwykłych? Różnice można zauważyć w kształcie, w rozmiarach, a przede wszystkim w materiale, z którego dana poduszka jest wykonywana. Poduszki ortopedyczne wykonywane są w anatomicznej pianki, która wpasowuje się w kształt ciała danej osoby. Tym samym można mówić o swoistym indywidualnym dopasowaniu. Mimo, że produkt o tejże nazwie jest dostępny w bardzo wielu różnych miejscach, to jednakże warto go kupować tylko i wyłącznie w specjalistycznych sklepach ortopedycznych. W nich mamy do czynienia z poduszkami profesjonalnymi, posiadającymi stosowne certyfikaty jakości.

Poduszki w działaniu leczniczym

Poduszki ortopedyczne mają bardzo szerokie zastosowanie lecznicze oraz profilaktyczne. Mówiąc o leczeniu różnych schorzeń prz pomocy poduszek ortopedycznych, należy wskazać chociażby na:

  • dyskopatię
  • bóle migrenowe, napięciowe
  • zaburzenia snu
  • drętwienie oraz mrowienie kończyn
  • zespoły bólowe kręgosłupa
  • zespoły przeciążeniowe kręgosłupa

Ponadto oczywiście mowa jest o działaniu profilaktycznym. Można mówić o ich stosowaniu poduszek ortopedycznych w sytuacji, gdy wiele godzin spędzamy w pozycji siedzącej, za kierownicą samochodu, ale jednocześnie też po prostu podczas snu.

Dlaczego warto sięgać po poduszki ortopedyczne?

Powodem, dla którego warto sięgać po poduszki ortopedyczne, jest zdrowie kręgosłupa oraz pozbycie się bólów pleców. Ich stosowanie jest równocześnie też korzystne z innych względów. Stałe korzystanie z poduszek ortopedycznych do spania czy też siedzenia powoduje, że odciążamy nasze kręgi szyjne, likwidujemy nacisk na rdzeń kręgowy jak i międzykręgowe krążki, odciążamy cały kręgosłup i rozluźniamy nasze mięśnie. W dłuższej perspektywie nasze zdrowie i samopoczucie znajduje się na znacznie wyższym poziomie.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne posiadają bardzo różne kształty. To od nich zależy, w jaki sposób dana poduszka będzie działać. Mamy do czynienia z poduszkami ortopedycznymi przeznaczonymi do spania, do siedzenia, ze specjalnymi podkładkami do siedzenia czy też ze specjalnymi poduszkami ortopedycznymi przeznaczonymi dla kobiet w ciąży. Dzięki tym poduszkom można mówić o właściwym podparciu brzucha. W tym względzie można mówić o bardzo zróżnicowanych kształtach poduszek ortopedycznych. Owe produkty bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w trakcie ciąży, ale jednocześnie też w trakcie karmienia piersią. Znacząco mogą one ułatwić tę czynność, a zwłaszcza w godzinach nocnych.

Dobór poduszek ortopedycznych do spania, siedzenia czy też dla kobiet w ciąży jest bardzo szeroki. Jednakże istotne jest to, aby dokonać wyboru produktu w oparciu o konkretne przesłanki i w sposób indywidualny. Należy mieć na uwadze, że nie jest to zwykła poduszka, ale produkt medyczny, produkt mający zastosowanie profilaktyczne oraz lecznicze. Każdy, kto jej spróbował, nie zamieni jej na zwykłą poduszkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *