Optiland<

Gdy sytuacja zmusza nas do poszukiwania efektywnych metod korekcji wzroku, w końcu stajemy przed pytaniem: co jest lepsze? Soczewki kontaktowe czy okulary? Choć wiele przemawia za klasycznym noszeniem okularów, tak to soczewki zyskują sobie coraz większą popularność ze względu na wysoki komfort użytkowania.

W poszukiwaniu najlepszej metody korekty wzroku

Noszenie okularów to klasyczna metoda korekty wzroku. Sprawdzała się w przypadku naszych dziadków oraz rodziców, dlaczego więc miałaby nie posłużyć i nam? Należy jasno powiedzieć, że wszystkie pozytywne właściwości, jakie posiadają okulary, równie wyraźnie wykazują soczewki kontaktowe. Mało tego – przewyższają one okulary pod względem wygody noszenia oraz ogólnego komfortu użytkowania. Wiele osób decydujących się na tradycyjną metodę korekty wzroku, jaką są okulary, robi to jedynie z przyzwyczajenia. Często takie osoby po prostu nie wiedzą o tym, jak bardzo noszenie soczewek może ułatwić im codzienne funkcjonowanie.

Doskonałe widzenie zawsze i wszędzie

Kluczową zaletą soczewek kontaktowych jest to, że zapewniają one niczym nieograniczone pole widzenia, co niemożliwe jest w przypadku tradycyjnych okularów. Wada wzroku jest tu korygowana bezpośrednio na powierzchni oka. Zapewnia to szeroki kadr, bez względu na kierunek padania wzroku. Niestety, w przypadku okularów, z korekcją wady mamy do czynienia jedynie w momencie, gdy patrzymy przed siebie – kierowanie wzroku „na peryferia”, czyli w dół, w górę lub na boki sprawia, że w polu naszego wzroku pojawiają się oprawki. Problem ten nie występuje w sytuacji noszenia soczewek.

Wygodne w użytkowaniu

Jednocześnie delikatny, jak i trwały materiał, z jakiego wykonane są soczewki sprzedawane w sklepie Optiland,  sprawia, że są one wygodne w noszeniu. Materiał ten posiada wysoką przepuszczalność tlenu, dzięki czemu szkła kontaktowe można nosić bez przerwy przez cały dzień, bez uczucia dyskomfortu. W tej kwestii posiadają one znaczną przewagę w stosunku do okularów, których noszenie często jest uciążliwe i niewygodne.

Sam wybór okularów również może stanowić problem. Dobór oprawek współgrających z kształtem twarzy bynajmniej nie należy do najprostszych zadań. Odwrotnie z soczewkami – ich wybór jest prosty, podyktowany jedynie wadą naszego wzroku, a nie kwestiami wizualnymi.

Idealne rozwiązanie dla aktywnych

Soczewki kontaktowe są najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób aktywnych fizycznie. Niezależnie od rodzaju dyscypliny – czy jest to gra zespołowa, bieganie, trenowanie na siłowni, a może uprawianie jakiegoś ze sportów ekstremalnych – soczewki kontaktowe w przypadku aktywności fizycznej zawsze sprawdzą się lepiej, niż okulary. Pochłonięci wykonywaną czynnością, nie będziemy musieli się martwić o przypadkowe strącenie okularów z nosa czy uszkodzenie ich w jakikolwiek inny sposób. Dodatkowo, będziemy posiadali niczym nieograniczone pole widzenia, co jest szczególnie istotne w przypadku sportów zespołowych. Innym ważnym czynnikiem jest to, że soczewki są odporne na problematyczne oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Przykładowo: już nigdy nie będziemy musieli martwić się zaparowanymi szkłami przy gwałtownej zmianie temperatury powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *