Marciano Guess
Współczesna moda ma wiele akcentów, które mogą inspirować. Wielkim domom mody wtórują mniejsze, równie szykowne firmy odzieżowe. Ich kolekcje są bardziej ponadczasowe niż te, prezentowane na wybiegach. Warto na nie postawić, ponieważ na ich bazie można budować swoje stylizacje przez wiele sezonów. Jak wygląda typowy włoski glamour, widoczny w kolekcjach Marciano Guess?

 

Kreacje z czerwonego dywanu

Styl glamour to prawdziwe wyzwanie dla projektantów i niemała pułapka dla klientek. Nawiązuje do kreacji, które znamy z premier filmowych lub innych uroczystości, do których przydaje się czerwony dywan. Mile widziane są bogate dodatki, cekiny, materiały, które dobrze odbijają światło. Króluje klasa i elegancja. Na czym polega wyzwanie dla projektanta? Nie może być w swoich propozycjach powtarzalny. Za każdym razem powinien proponować coś nowego, odkrywczego, lub ciekawie zmieniać już istniejące fasony. W końcu żadna gwiazda nie chce zobaczyć swojej konkurentki w identycznej sukience. Gdzie w tym pułapka dla klientek? Nadużywając bogatych wzorów i fasonów mogą uzyskać efekt przerysowania. Kreacje hollywoodzkie są całkowicie poza zasięgiem finansowym większość z nas. Jednak nie oznacza to, że nie można liczyć na ich tańszą, efektowną wersję, na przykład z salonu Marciano Guess. Jaka klientka odnajdzie się w takich propozycjach?

Manifest bogactwa i kobiecości

Mimo, że moda zmienia się z sezonu na sezon, co jakiś czas zatacza koło. Dzieje się tak chociażby ze stylem glamour, który świetnie funkcjonuje także poza wielkim salonem. To stylizacje wyrafinowane, nie da się w nich pozostać niezauważoną. W wersji Marciano Guess można liczyć na doskonałej jakości materiały, ciekawe, nieco drapieżne wzornictwo i niebanalne fasony. Dla jednych te propozycje symbolizują przepych, inni widzą wyrafinowany gust i życie na najwyższym poziomie. W stylizacji ważny jest cały entourage – makijaż, fryzura, paznokcie i biżuteria. Właśnie dlatego w wersji glamour tak dobrze czują się Włoszki. Są wprost stworzone do różnorodnej kolorystyki, kochają bogatą biżuterię i nietuzinkowe dodatki, jak okulary czy torebki. Swoimi stylizacjami lubią udowadniać, że moda to nie tylko kwestia użytkowa, ale jednak również sztuka.

Marciano Guess na większe i mniejsze okazje

Włoski glamour łatwo przemycić do codziennych stylizacjach. Nadmierna inspiracja może powodować uczucie przesytu. Delikatne odniesienia będą odebrane jako wysmakowane i jak najbardziej na miejscu. Śmiały, seksowny, a jednocześnie niezwykle wyrafinowany styl najlepiej zostawić na wielkie wyjście. W wersji na co dzień przydaje się elegancja, doprawiona nutką fantazji. Warto podejrzeć, w jaki sposób Włoszki dobierają ubrania pod kątem swojej figury i przenieść tę wiedzę do swoich codziennych, tekstylnych wyborów. To, co piękne, jest eksponowane, ewentualne mankamenty są tak ukryte, że nikt nie wierzy w ich istnienie. Zakładając nawet casualowe stylizacje, nadal można wyglądać zmysłowo i kobieco. Kształty muszą być widoczne, a kobiece krągłości wcale nie pozbawiają nas elegancji.

Moda codzienne wymaga przemyślanych zakupów. Przydają się jednokolorowe elementy garderoby, które świetnie nadają się na bazę. Można ten look ożywić, stawiając na jeden bardziej wyrazisty element lub dodatek, który pięknie uzupełni całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *